evdeegitim

Evde Eğitim programımız ise grup eğitimlerine vakit ayıramayan köpek sahiplerimiz için özel geliştirdiğimiz programlardır. Haftanın belirli günleri köpeğin bulunduğu mekâna giderek hem köpekle hem de sahibi ile birlikte yürütülen, pozitif yöntemlere dayalı bir eğitim programıdır.

Yine burada da köpek sahibinin ve de evde köpekle birlikte yaşayan ev halkının bu eğitimin bir parçası olması temel koşulumuzdur.

Hem Anadolu hem de Avrupa yakasında gerçekleştirdiğimiz bu eğitim programlarımız tamamen kişiye özeldir. Eğitimden önce köpeğin bulunduğu mekânda sahipleri ile birlikte bir ön görüşme yaparak sizleri ve köpeğinizi tanırız. Eğitim almaya karar verdiğinizde de yine size uygun bir program yaparak hem köpeğinizle hem de evin bireyleri ile ayrı ayrı çalışmalar yaparız.

Temel ve ileri itaat eğitimlerimize katılan minik dostlarımız bir yandan eğitim alır, bir yandan sizinle iletişimi kuvvetlenir ve yapacağımız özel çalışmalar sonucunda da bir yandan diğer köpeklerle sosyalleşirler.

Evde eğitim programımız Temel İtaat Eğitimi ve İleri İtaat Eğitimi olarak iki kademeden oluşmaktadır. Her bir kurs toplamda 12 dersten oluşur ve ortalama 1 – 1,5 ay sürer.

Temel İtaat Eğitimi köpeğin tasmalı bir şekilde tüm itaat komutlarını (dokun, otur, yat, bekle, gel, yanıma, yerine, takip ) uygulaması, evde evin bireyleri ile uyum içinde yaşaması, tuvalet alışkanlığını edinmesi, yolda sahibini çekmeden yürüyebilmesi, sahibi istediğinde durması, oturması, beklemesi ve çağırınca yanına gelmesi gibi temel itaat komutlarını kapsar. Bu komutlar köpek ile sahibinin ilişkilerinin kalitesini arttırma ve uyum içinde devamlılığını sağlama açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu komutlar köpeğin cemiyet içinde rahatsızlık vermeden bulunabilmesi ve sahibine refakat edebilmesi için de çok önemlidir.

İleri İtaat eğitimi köpeğinizin tasmasız olarak temel itaat eğitimindeki komutlara uyması ve sosyal ortamda insanlarla ve canlılarla maksimum uyum içinde yaşayabilmesini hedefler. Bir köpeğin ileri itaat eğitimini alması öncelikle çok iyi bir temel itaat eğitimi almış olması ile yakından ilişkilidir. Temel itaat komutlarını öğrenmiş, sahibi ile birlikte uyum içinde ve hatasız uygulayabilen ve bunu yaşamının bir parçası yani günlük davranışı haline getirmiş olan bir köpek ileri itaat eğitimi almak için tam olarak uygundur.