torenMerhabalar,

Biz Labrador Retriver cinsi köpeğim Nada ile Nada 6 aylıkken Rintintin’de temel itaat eğitimi aldık. Aldık dememin sebebi burada verilen eğitimin sadece köpeğe değil aynı zamanda sahibine de verilmesi. Yaklaşık iki ay süren eğitimden gayet memnum kaldım. Bence bu eğitimin en güzel kısmı kendi köpeğinizin eğitiminde aktif olarak rol almanızberknada oluyor. Daha yeni edindiğiniz yavrudan uzun bir süre uzak kalmıyorsunuz, sadece birkaç kere gördüğünüz ve yavrunuza nasıl davranacağını bilmediğiniz insanlara emanet etmiyorsunuz.

Köpeğinize karşı nasıl davranmanız gerektiği eğitmenler tarafından anlatılıyor. Siz uygularken gözlemliyorlar ve yaptığınız bir hatada hemen müdahale edilip o yanlış davranışın köpekte yer etmesi engelleniyor. Yanlış olduğunu öğrendiğiniz davranışı siz de bir daha tekrar etmiyorsunuz. Bu da sizin eğitiminiz oluyor. Köpeğin eğitime bırakıldığı çiftliklerde siz neyi nasıl yapmanız gerektiğini hiç öğrenmiyorsunuz ya da kısıtlı bir sürede anlatılıyor. Rintintin’deki eğitimin bence en güzel yanı bu.

Köpeğinizle de en oyuncu en aktif olduğu zamanda eğitim bahanesiyle çok güzel vakit geçiriyorsunuz. Nada’yı aynı zamanda Rintintin köpek oteline de hem uzun hem kısa süreli olarak bıraktım. Verdikleri bu hizmetten aşırı derecede memnunum. Köpeğinizi bir kafeste değil alışık olduğu ev ortamında konaklatıyorlar, güzel havalarda da bahçede diğer misafirlerle sosyalleşebiliyor. Diğer köpek otellerinden en büyük farkı bu. Yakında bulunan koruda sabah akşam uzun yürüyüşker yaptırıyorlar. Otele aldıkları köpeklerde seçici davranmaları da oteldeki köpekler arasında olabilecek tatsız durumları engelliyor.

Berk Özel