Tüm hayvan dostlarına kocaman bir merhaba!

Doğaya ve sadık dostlarımız olan hayvanlara karşı doğuştan gelen ilgimiz, sevgimiz ve hassasiyetimiz bizleri, köpekler ve onların bakımını üstlenen bireylerin birlikte daha kaliteli bir yaşam sürmeleri ve daha mutlu olmalarına yönelik hizmetler üretmek için harekete geçirdi.

Bu uğurda profesyonel olarak çalıştığımız işlerimizden ve kariyerlerimizden ayrılarak, yerli yabancı birçok eğitim programından geçerek, bu sektöre yeni bir soluk ve katma değer katabilmek amacıyla 2009 yılında RinTinTin Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon Hizmetleri adı altında kurulduk.

Kullandığımız birçok farklı eğitim disiplinleri ve tekniklerinin yanın sıra, doğuştan sahip olduğumuz bu özel ilgi ve iç görü ile öncelikle bizlerin köpeklerimize doğru davranış ve yaklaşım göstermemizin gerekliliğini gördük. Eğitim modelimizi köpekleri eğitmek üzerine değil, tam tersine sahiplerini eğitmek üzerine kurduk.

Türkiye’de ilk olarak organize ettiğimiz köpek sahiplerine yönelik eğitim seminerleri ile katılımcılarımızın köpekleri ile çok daha etkili iletişim kurmalarını sağlayarak, köpeklerinin daha dengeli, sosyal ve itaatkâr olmalarına destek olduk. Köpeklerini daha yakından tanıyan ve onlara nasıl hitap edebileceklerini öğrenen köpek sahiplerinin rahat bir nefes almalarına, köpekleri ile çok daha keyifli zamanlar geçirmelerine şahit olduk.

İlk olarak insanın eğitiminin üzerinde duran RinTinTin, bireysel ve grup eğitimlerinin yanı sıra, köpek eğitmenliğini meslek olarak yapmak isteyen bireylere yönelik ‘’ Eğitmen Eğitimi sertifika programları ’’ da organize etmektedir. Eğitim seviyesi, profili ve farkındalığı yüksek eğitmenlerin yetişmesine destek olmak için kolları sıvayarak bugün birçok eğitim programı gerçekleştiren bizler, faaliyetlerimize tüm hızımızla devam ediyoruz.

2012 yılının son çeyreğine gelindiğinde ise RinTinTin, gerçekleştirmiş olduğu onlarca başarılı eğitim sonrasında, köpeklerine gerekli ilginin ve hassasiyetin gösterileceğinden son derece emin olan müşterilerinin, şiddetli ısrarlarına dayanamayarak RinTinTin  Otel’i hizmete açtı. Burada köpekler ve kediler, hiç bir yere kapatılmadan, özgürce diğer köpeklerle ve kedilerle sosyalleşerek, çeşitli oyunlar oynayarak ve egzersiz yaparak konaklayabilmektedir. Tamamen bir ev ortamı sıcaklığında konaklayan minik dostlarımız buraya gelmekten büyük zevk almakta ve arkadaşları ile tatil yapmanın keyfini yaşamaktadırlar.

Konaklama ve günlük bakım hizmetlerimize olan yoğun ilgi nedeni ile, daha iyi ve kaliteli bir ortamı can dostlarımıza sağlayabilmek için büyük bir yatırım yapan Rintintin, konaklama ve günlük bakım alanında benzeri olmayan bir tesisi 21 haziran 2015 tarihin de Sarıyer ilçesinde hizmete sokarak sektöründe verdiği servislerle çitayı yükselterek büyümesini sürdürmektedir.

Eğitim danışmanlık ve pansiyon hizmetlerinin yanı sıra çeşitli sebeplerden ötürü kötü olaylara maruz kalarak ( şiddet, yanlış eğitim, terkedilme… vs) davranış bozukluğu gösteren veya sosyalleşememiş olan minik dostlarımıza yönelik iyileştirme hizmeti de vermekteyiz. Köpek psikolojisi üzerine uzmanlaşmış eğitmenlerimiz rehberliğinde minik dostlarımızın yeniden hayata ve sosyal ortama kavuşabilmeleri ve mutlu olabilmeleri için merkezimizde özel eğitim programları da gerçekleştiriyoruz.


Evet yaz yaz bizim faaliyetlerimiz bitmez, anlatacak çok şey var, eğer bu sayfayı okuyorsanız sanırım sizin de anlatacak bir şeyleriniz var demektir. Bir telefon açmaya ne dersiniz?

Görüşmek dileği ile …