Merhaba,maxfamili

Sevgili oğlum Max 2,5 aylıkken ailemize katildi. Her yavru kopek gibi oda eve çişini yapıyor ve söz dinlemiyordu. Golden olduğu ve büyüyünce çok daha büyük problemler çıkacağını bildiğimizden dolayı bir eğitim arayışına girdik. Ancak Max’imizi klasik çiftlik eğitimine göndermek istemedik.Canımızdan ayrı kalmak istemediğimiz gibi onun psikolojisine yara açacak herhangi bir risk almak ta istemedik. Rintintin ile yollarımız tam bu noktada kesişti. Max’imize evimizde bizimle beraber pozitif eğitim vereceğini öğrenince tereddüt etmeden olumlu karar verdik.

Eğitim sırasında anladık ki sadece Max’in değil bizlerin de eğitim alması gerekiyormuş. Çünkü eğitimli dahi olsa evde yapılan bilinçsizce bir davranıştan ötürü köpeğinizde davranış problemi gelişebiliyormuş. Bizlerde bu sebeple kısa bir süre sonra Max’imizle beraber ailecek eğitime katildik J

Max evinde ailesiyle beraber 6-7 hafta gibi kısa sureli bir eğitim aldı. Simdi yaklaşık 32 kg’lık bir Golden olduğunu düşünürsek aldığımız bu eğitimin hepimizin hayatını fazlasıyla kolaylaştırdığını çok rahat söyleyebiliriz.

Eğitimden önce Max ile yürüyememe, oynarken hafif ısırma, bazen asabiyet, arabaya binememe, biraz inatlaşma ve itaat etmeme gibi sorunlarımız vardı. Şimdi ise Max’le yolculuk yapmak, gezmek ve ayni evde yasamak çok keyifli çünkü hiçbir davranış bozukluğu yok.

Rintintin ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz.

Gaye Tığlıoğlu, Ulus