Eğitmen Eğitimi Programlarımız iki kademeden oluşmaktadır. İlk kademe köpek sahiplerinin ve eğitmen adaylarının birlikte katılabileceği köpek eğiticiliği temel programıdır. İkinci kademe ise ileri itaat eğiticiliği programıdır. Bu kademe köpek sahipleri için isteğe bağlı olup eğitmen adayları için ise mesleğe geçiş programıdır.

Köpek Eğiticiliği Temel Programı:

1. kur olan bu programın amacı kursiyerlerimize köpek eğitimi hakkında almaları gereken temel bilgi ve becerileri kazandırmaktır. Eğitmen adaylarının ve köpek sahiplerinin birlikte katılabileceği bu eğitim, köpek ırkları, yetiştiriciliği ve de eğitimi hakkında temel bilgilerin verildiği 4 haftalık bir programdır. Bu eğitim programının sonunda katılımcılara Katılım Sertifikası verilmektedir ve bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyer adaylarımız ileri itaat eğitimi kursuna katılmaya hak kazanmaktadırlar.

Mesleki İleri Köpek Eğiticiliği Programı:

2. kuru bitiren adaylar KIF in BHA veya BH sınavına girmeye adaydırlar. Bu sınavı başarı ile geçen kursiyerlerimiz köpekleri ile birlikte sertifikalandırılmaktadırlar.

İleri seviye köpek eğiticiliği kursumuzu başarı ile tamamlayan ve tüm kriterleri yerine getiren eğitmen adaylarımız Spor ve iş köpekleri kursumuza katılmaya hak kazanacaklardır. Bu konu başlığı altında birçok uzmanlık alanı bulunmaktadır. Kursiyerlerimiz ilerlemek istedikleri alana göre seçtikleri özel eğitim programlarına devam edebilecekleridir.

Ayrıca temel ve ileri itaat eğitimlerini tamamlayan kursiyer adaylarımız 2 ay boyunca merkezimize staj yapma imkanı bulurlar. Bu staj esnasında pratikleri artarak birçok farklı ırk köpeğin eğitimi ve bakımı konusunda bilgi sahibi olabilir ve kentlerini geliştirebilirler.

Daha detaylı bilgi ve eğitim programının detayları  için lütfen bizimle iletişime geçin;

E-mail: info@rintintin.com.tr

 

kopek_egitmeni