Puppy ( yavru köpek ) eğitimi tüm eğitimlerin içinde en önemlisi ve en çok üzerinde durulması gereken eğitimdir çünkü yavru köpekler büyürken,  onların üzerindeki etkileriniz ile oluşacak karakterleri tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.  Bu dönemde ona vereceğiniz eğitim onun ilerideki karakterinin, huyunun suyunun oluşmasında en büyük etkiyi taşıyacaktır.Köpek eğitimi köpeğinizi almaya karar verdiğiniz yani köpeğinizin eve gelmesinden önce başlar ve bir ömür boyu devam eder. Köpeğiniz ne kadar küçükken eğitime başlanır ise eğitim o kadar faydalı ve kalıcı olacaktır.

Bilimsel kanıtlar, bir köpeğin, eğitim alabileceği en mükemmel döneminin, yavruluk dönemi olduğunu göstermektedir. Köpeklerin 8. haftası ile 18. haftası arası beyin gelişiminin %80’inin gerçekleştiği zamandır. 18. haftaya kadar beyin dışarıdan ne kadar çok etkiye maruz kalırsa, o kadar çok büyür ve gelişir. Sizin ve köpeğinizin tüm hayatını etkileyecek olan sosyalleşme de yine bu dönemde meydana gelir.

 RinTinTin Yavru Köpek Eğitim Programının içeriğini aşağıda görebilirsiniz; 05557371337 den bilgi alabilirsiniz. 

 –          Köpeğinizi almadan önce evinizde yapılması gereken hazırlıklar.

–          Köpeğinizin evdeki ilk günleri; köpeğinize evdeki kuralların öğretilmesi ve onun ev hayatına kolay adapte olabilmesini sağlamak.

–          Gerekli olur ise alan kısıtlaması, yeme – içme, oynama ve tuvalet saatlerinin saptanması ve düzenli bir şekilde uygulanması.

–          Tuvalet eğitimi için köpeğinizi yönlendirme.

–          Yavru köpeğinizin davranışlarını veya isteklerini anlama ve ona doğu şekilde yardımcı olabilme.

–          Davranış eğitiminin verilmesi; yanlış görünen davranışların düzeltilmesi, havlamadan kaçınma, ısırmanın engellenmesi, güvenini arttırma, yerden yemek yemesini engelleme, arabaya alıştırma, üzerinize atlamasını engelleme.

–          İlk itaat komutlarının verilmesi ; otur, yat, bekle, gel, dokun, pati ver..vs

–          Köpeğinizi dış dünya ile tanıştırma

–          Köpeğinizin dış dünya ile doğru şekilde sosyalleşmesi ( kediler, köpekler, insanlar, diğer canılar ve yabancı sesler )

–          Tasmasız yürüyüş çalışmaları

–          Tasmaya alıştırma çalışmaları ve tasmalı yürüyüş.