sosyalles

RinTinTin olarak bizler merkezimizde haftanın belli günleri minik dostlarımızı ağırlıyor ve eğitmenlerin gözetimi altında onlara sosyalleşme eğitimi veriyoruz.

Bir köpek eğer küçüklükten sosyal yetişirse arada bir arkadaşları ile oynaması ona yetecektir ancak köpeğiniz belli bir yaşa gelmiş ve sosyalleşememiş ise sosyalleşme eğitimi zaman alacaktır. Bu zaman köpeğin yaşına, daha önce aldığı eğitimlere, yaşam tarzına, karakterine ve merkezimize hangi sıklıkta geldiğine göre değişir.

Her köpeğin şüphesiz kendine özgü bir karakteri ve hikâyesi vardır. Bunun için sosyalleşme eğitimi de her köpek için farklı şekillerde ve sürelerde uygulanmalıdır.

Sosyalleşme eğitimini itaat eğitimleri ile karıştırmamak gerekir. İtaat eğitimleri kısa bir süre içinde verilen eğitimlerdir. Sosyalleşme eğitimi tamamen zamana ve devamlılığa bağlıdır. Bu eğitim köpeğinizin hoşça vakit geçirmesi ile alakalı değildir. Ciddi bir eğitimdir. Eğitmenlerin uygun gördüğü süre zarfında köpeklerin merkezimize gelmesi ve istikrarlı bir şeklide bu eğitime devam etmeleri gerekmektedir Aksi halde bu çalışma boşa gideceği gibi köpeğimizin dengesini alt üst etmemize bile neden olabilir!

Daha detaylı bilgi için uzaman eğitmenlerimizle görüşmenizi ve destek almanızı tavsiye ederiz.

0555 737 13 37

E-mail: info@rintintin.com.tr